O nas

Firma PUH  "Drozd" powstała w 1996r. Jesteśmy największym dostawcą i producentem trawy żubrowej w Polsce. Zajmujemy się hodowlą, sprzedażą i kupnem trawy żubrowej. Posiadamy swoją własną plantację. Nasze produkty są ekologiczne a świadczy o tym  certyfikat pochodzenia produktów z rolnictwa ekologicznego.

 

Trawa żubrowa  jest  wykorzystywana w zakładach spirytusowych przy produkcji wódek (koniak na bazie wyciągu - niepowtarzalny smak i aromat, wyroby spirytusowe według własnych receptur)  , w wyrobach wędlin, ciast, kremów i jako zapach w garderobach, ma ona specyficzny zapach i smak.

 

Kucharze doceniają walory tej trawy żubrowej wykorzystując zioło do potraw z czerwonego mięsa, dziczyzny i ryb. Dzięki zawartości kumaryny wzbogaca zapach i smak dań. Znani  kucharze coraz częściej umieszczają trawę żubrową w swoim menu. Karol Okrasa w hotelu Bristol serwował duszoną grasicę z warzywami w emulsji z czerwonego wina, podaną z zabajone z trawy żubrowej, a Paweł Oszczyk z La Rotisserie – wędzoną troć morską z sałatką z kopru włoskiego, jabłka i trawy żubrowej właśnie.  Stworzyliśmy dla Państwa możliwość poznania smaku ekologicznej trawy żubrowej w swojej kuchni w naszym nowym produkcie Trawa Żubrowa -przyprawa.

NOWOŚĆ! Przyprawa z trawy żubrowej
Przedstawiamy Państwu nasz nowy produkt - przyprawa z trawy żubrowej. Więcej informacji w zakładce i na naszym koncie Facebook
01.06.2017
Więcej...